זירוז לידה טבעי
 

ההריון היה בסדר. אפילו כיפי. הכל זרם, לא היו בעיות מיוחדות, נהנית לך מהתהליך, מהגדילה ומתשומת הלב ולא הבנת על מה כולן מסביבך קיטרו בזמן ההריון שלהן... ואז מגיע החודש התשיעי וכאילו שהגוף שמע את צלצול הפעמון ויצא להפסקה. הכל נהיה קשה יותר, הרגליים כבדות ונפוחות, הבטן נהיית כבדה ולוחצת ומגרדת, הגב מתחיל לכאוב, שלפוחית השתן בגודל צימוק ואת מרגישה כמו כדור נפוח שבתוכו גר מתאבק סומו.

זה או-טו-טו הסוף, את אומרת לעצמך. רק עוד שבוע שבועיים ויהיה לי תינוק חמוד בידיים והגוף שלי יחזור להיות שלי. אך הימים עוברים והמחשבה שאולי הוא יצא מוקדם מתפוגגת לה. את בשבוע 40. החוויה המעצימה, המרוממת והמרגשת מיצתה את עצמה לחלוטין ואת כבר ממש רוצה ללדת, עכשיו!

לפעמים אנו חושבות שאנו לגמרי מוכנות ללידה אך משהו מעכב בעדינו. זה יכול להיות פחד כלשהו מהלידה עצמה או מההתמודדות שאחריה, זה יכול להיות דברים שעוד לא הספקנו לעשות לפני הלידה ויושבים לנו איפשהו באחורי המוח. כמו כן, ייתכן וגם הגוף שלנו צבר מתח ומעצורים ואינו משוחרר ורגוע מספיק בשביל לעבור לשלב הבא. בשלב זה רצוי לתת לגוף לעשות את שלו אך ניתן גם קצת לעזור לו ולהסיר מכשולים ותקיעויות אם ישנן.

האמצעים הטבעיים להשראת לידה רבים, אך כמו האמצעים הרפואיים, לפעמים הם עובדים ולפעמים לא. עם כל הרצון לשלוט בתהליך, צריך לזכור כי הכוונה והמאמץ חשובים מאוד אך בסופו של דבר אין אנו רוצים לסכן את העובר ולכן כאשר יש צורך רפואי נפעל קודם כל להבטחת בריאות העובר ובריאות האם.

עיסוי, רפלקסולוגיה, שיאצו, ארומתרפיה, פרחי באך ודיקור הם רק חלק מהטיפולים הטבעיים להשראת וזירוז לידה, ובצידם עומדות גם "תרופות סבתא" הידועות כמזרזות כגון חלב אם, שמן קיק, עיסוי פטמות ויחסי מין. אנו נסקור כמה מהטיפולים הטבעיים. חשוב לציין כי יש לקבל את הטיפולים ממטפל מוסמך המתמחה בהריון ולידה.

עיסוי
השראת לידה באמצעות עיסוי מתבצעת בשני רבדים. האחד, דרך המגע נרגיע את הגוף וניתן תשומת לב לאיברי הגוף השונים ונרפה אותם. השני, בעזרת העיסוי נביא לשחרור והגמשת מפרקי האגן והשרירים המחזיקים אותו ובכך נכין אותם ללידה. כל זאת בעדינות ותשומת לב מירבית לתחושות האישה.

שיאצו ורפלקסולוגיה
לחיצה ועיסוי בכפות הרגליים ובנקודות מסוימות בגוף המסייעות לשחרור מעצורים פיזיים ונפשיים הקשורים בלידה והמעודדים פעילות רחמית. ניתן לחזק את ההשפעה ע"י מוקסה.

ארומתרפיה
בשמנים אתריים מסוימים קיימים חומרים פעילים שכאשר הם נכנסים לגוף ע"י מריחה או הרחה, משתחררים הורמונים אשר אחראים על הנעת תהליך הלידה. שמנים אחרים מסייעים להרגעות והזרמת התנועה בגוף.

פרחי באך
ביכולתם של תמציות באך להביא לאיזון רגשי והכנה להתמודדות. במקרים רבים מגיעה האישה לזמן סיום ההריון ומשהו מפריע לה להתקדם לשלב הבא. בין אם זה פחדים, תשישות או אפילו חוסר סבלנות, חוסר האיזון הרגשי הזה עלול לגרום לעיכוב ולדחות את המעבר לשלב הלידה. התמציות מותאמות באופן אישי לצרכי האישה ובאופן עדין ביותר מסייעות לה להתמודד עם רגשות לא מאוזנים ולהגיע מוכנה יותר לתהליך הלידה ולטיפול ברך הנולד.

צרו קשר לקביעת פגישה, הזמנת מוצרים או להתייעצות
052-2723538
keren.burman@gmail.com